شلوارها از نظر مدل و برش به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شوند. شلوارهایی كه هر سال و هر فصل به‌عنوان محصول تازه و مد به بازار عرضه می‌شوند، نمونه تغییر یافته یكی از این مدل‌ها هستند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: شلوارها از نظر مدل و برش به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شوند. شلوارهایی كه هر سال و هر فصل به‌عنوان محصول تازه و مد به بازار عرضه می‌شوند، نمونه تغییر یافته یكی از این مدل‌ها هستند. آشنایی با مادر شلوارهای دنیا به شما كمك می‌كند تا همیشه انتخابی متناسب با اندام خودتان داشته باشید.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

انتخاب نوع برش و مدل شلوار براساس اندام به شما کمک می‌کند تا چاقی و لاغری موضعی خود را مخفی کنید. در این مورد قدرت شلوار از دامن به مراتب بیشتر است.

محبوب جین پوش‌ها

 مدل « بوت كات» به شلواری گفته می‌شود كه تا زانو برش تنگ دارد و از زانو به حالت مثلثی گشاد می‌شود.  این شلوارها در دهه60 و 70 میلادی، جریان اصلی مد بودند و درمیان خانم‌ها و آقایان آن نسل طرفداران زیادی داشتند.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

 هر چند دوران رونق این مدل شلوار به پایان رسیده ولی در كارخانه‌های شلوار جین همچنان تولید می‌شود و یكی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل‌های شلوار جین است چون با اندام مختلف از كشیده تا چاق هماهنگی دارد و فرمی مطلوب به بدن می‌دهد.


انتخابی برای همه فصول

شلوار راستا كه فرم آن از اسمش پیداست؛ برشی یكسان از كمر تا پاچه شلوار دارد، فقط با اضافه شدن بند كمر در این ناحیه كمی تنگ‌تر می‌شود كه درست در گودی كمر قرار می‌گیرد. شلوار راستا فرم كلاسیك شلوار است كه پوشیدن آن همیشه شیك و برازنده است و در هیچ زمانی اعتبارش را ازدست نمی‌دهد.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

این مدل شلوار را بیش از همه به افرادی كه اضافه‌وزن در ناحیه ران و ساق پا دارند، پیشنهاد می‌كنیم چون چاقی موضعی بدن را می‌پوشاند و اندامی متناسب را نشان می‌دهد. كسانی كه ساق پای حجیمی نسبت به سایر اندام خود دارند، نیز بهتر است شلوار راستا را انتخاب و استفاده كنند.


انتخاب راحت‌طلب‌ها

این مدل شلوار كه به‌نام مخروطی شناخته می‌شود، در دهه 80 و 90 میلادی رونق داشت و در میان خانم‌ها و آقایان آن دهه محبوب بود.  شلوار مخروطی در بالا و در محل اتصال به كمر، حالت مخروطی دارد و هر چه به سمت پاچه شلوار می‌رود، تنگ‌تر می‌شود اما به هیچ‌عنوان حالت چسبان ندارد.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

 این شلوار بیشتر در ست‌های رسمی كاربرد داشته اما امسال شاهد استفاده از آن در ست‌های اسپرت هم بوده‌ایم. این شلوار را به كسانی كه چاقی موضعی در ناحیه شكم دارند، توصیه نمی‌كنیم چون این بخش از بدن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. راحتی این مدل شلوار نسبت به سایر مدل‌ها قابل‌توجه است.


با احتیاط نزدیك شوید

با شلوارهای به اصطلاح فیت كات و به قول خودمان تنگ به‌خوبی آشنایی دارید چون در سال‌های اخیر رونق زیادی داشتند و با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بازار را تصاحب كرده بودند. این مدل شلوار، از بالا تا پایین فرم بدن را دارد و همراه با باریك شدن پا، باریك و تنگ می‌شود. پوشیدن این مدل شلوار را به دو گروه توصیه نمی‌كنیم؛ كسانی كه بیش از اندازه لاغر هستند و اندام استخوانی دارند و افراد چاقی كه پاهای حجیم دارند.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

این شلوار تصویر ناخوشایند و بی‌تناسبی از هر دو گروه نشان می‌دهد، چه افراد لاغر استخوانی و چه افراد چاق. در مقابل بهترین انتخاب برای كسانی است كه پاهای كشیده و اندام متناسب دارند. افراد كوتاه قد می‌توانند با استفاده از این مدل شلوار و كفش لژ یا پاشنه‌دار پاهای خود را كشیده نشان دهند.


لاغرها بپوشند

تكلیف شلوار از بالا گشاد، از اسمش پیداست. شلواری كه از ناحیه كمر گشاد است و هر چه به سمت پایین و پاچه شلوار پیش می‌رود، این گشادی بیشتر می‌شود. این مدل شلوار منبع الهام مدل‌های اسپرت هم بوده و در طراحی شلوارهای ورزشی استفاده می‌شود.

5 مدل مادر در طراحی و دوخت + نکات کاربردی در انتخاب هر کدام

پوشیدن این شلوار، بیش از همه مناسب كسانی است كه اندامی لاغر دارند و به اصطلاح خودمانی پوست استخوانی هستند. این مدل شلوار تن‌پوش خوبی روی بدن‌های لاغر دارد. در مقابل افراد چاق باید از پوشیدن این مدل شلوار خودداری كنند چون آنها را چاق‌تر نشان می‌دهد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه