در این روزگار، هیچ خانمی نیست كه نداند راز داشتن اندامی مناسب در حفظ رژیم غذایی، خوردن غذاهای سالم و انجام ورزش است اما كار به همین سادگی نیست.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: در این روزگار، هیچ خانمی نیست كه نداند راز داشتن اندامی مناسب در حفظ رژیم غذایی، خوردن غذاهای سالم و انجام ورزش است اما كار به همین سادگی نیست. نمی‌توان از فردا صبح نیت به خوش اندامی كرد و در چشم بر هم زدنی به اندام ایده‌آل رسید اما ترفندهای ساده و بی‌دردسری وجود دارد كه می‌توان چاقی و اضافه وزن را حداقل پیش چشم بقیه دور زد. برای این كار باید هنگام خرید لباس نكاتی را رعایت كنید و برای ست كردن لباس‌های‌تان اصولی را بدانید. مجموعه كاربردی و به‌درد بخور از این اصول را ما در این گزارش جمع كردیم.

سخت اما مشكل‌گشا

خانم‌هایی كه برای مدت زمانی چاقی را تجربه كردند، خاطرات تلخی با انواع گن دارند اما اگر هنوز اضافه وزن دارید، بهتر است با همه سختی با گن‌ها رابطه خوبی برقرار كنید. در میان انواع گن‌های موجود در بازار، گن‌هایی را به شما پیشنهاد می‌كنیم كه از زیر سینه تا ران یكسره هستند چون گن‌های تكه‌ای كه قسمتی از شكم یا ران را می‌پوشانند، باعث تجمع چربی‌ها در نقطه دیگر می‌شوند. گن‌ها را به‌خصوص به كسانی توصیه می‌كنیم كه اندام شلی دارند و گن باعث پنهان كردن این شلی می‌شود.

لباس هایی که شما را لاغرتر نشان میدهد

قدبلند به‌نظر برسید

كشیده و بلند به‌نظر رسیدن، در لاغر نشان دادن شما، نقش مهمی دارد. پس هنگام خرید پیراهن، دامن یا شلوار به قد لباس خود دقت كنید. پیشنهاد می‌كنیم به هیچ عنوان سراغ شلوارك با قد بالای زانو یا زیرزانو نروید. شلوار مناسب شما، شلواری است كه قد بلندی داشته باشد. در مورد دامن و پیراهن هم سراغ نمونه‌هایی بروید كه تا بالای زانو هستند. دامن‌های زیر زانو توانایی كشیده‌تر و لاغرتر نشان دادن شما را ندارند. فصل زمستان و فرصت پوشیدن جوراب‌شلواری را از دست ندهید. جوراب شلواری مشكی حتی در نازك‌ترین حالت، پاهای شمارا لاغرتر و اندام شما را كشیده‌تر نشان می‌دهد؛ پس در زمستان از تركیب كاربردی دامن بالای زانو و جوراب شلواری مشكی استفاده كنید.

تنگ بپوشید

جسارت داشته باشید و به لباس‌های تنگ نزدیك شوید. لباس‌های تنگ، نخستین تابوی افراد چاق و دارای اضافه وزن است كه سعی می‌كنند از آن دوری كنند اما اشتباه نكنید. لباس‌های گشاد همان‌قدر كه چاقی موضعی شما را پنهان می‌كنند، شما را حجیم‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند. شلوارهای تنگ و موسوم به لوله تفنگی انتخاب خوبی برای شما هستند به‌خصوص اگر آنها را با یك بلوز برش‌دار مثل شومیز همراه كنید. مطمئن باشید كمر باریك‌تر از همیشه به نظر می‌رسید.

سلام ماكسی‌ها

 باور عمومی بر این است كه خانم‌های چاق نباید لباس‌های بلند و به اصطلاح ماكسی بپوشند اما چندان هم درست نیست. یك پیراهن ماكسی با دامن بلند، اگر متناسب با اندام شما انتخاب شده باشد و آن قدر تنگ نباشد كه چاقی موضعی شما را نشان دهد، انتخاب سنجیده و مناسبی است كه می‌تواند شما را لاغرتر از هر لباسی نشان دهد.

لباس هایی که شما را لاغرتر نشان میدهد

انتخاب كفش را جدی بگیرید

ظاهرا كفش به افزایش قد شما كمك می‌كند و نقشی در چاقی یا لاغری ندارد اما اگر درست و هوشمندانه انتخاب كنید، این قدرت را دارد تا شما را لاغرتر نشان دهد. در انتخاب و خرید سراغ كفش‌هایی بروید كه رویه كوتاه دارند، این مدل كفش‌ها شما را لاغرتر و كشیده‌تر نشان می‌دهند. اگر بتوانید كفشی هم‌رنگ پوست خود پیدا كنید، نیمی از مسیر را رفته‌اید چون این هم‌رنگی باعث می‌شود اندام شما كشیده‌تر نشان داده شود. هنگام خرید به پاشنه كمتر از 3سانتی‌متر فكر نكنید و ترجیحا سراغ پاشنه‌های باریك و نازك بروید. پاشنه‌های پهن، تخم‌مرغی و مانند اینها شما را كوتاه‌تر و پاهای شما را چاق‌تر نشان می‌دهند.

یك‌رنگی را فراموش نكنید

ساده‌ترین و تضمینی‌ترین روش برای اینكه شما خودتان را لاغرتر از آنچه هستید، نشان دهید، انتخاب یك پوشش كاملا مشكی است. این یك روش قدیمی است كه هنوز كاربرد دارد. یك ست لباس مشكی معجزه می‌كند و شما به‌راحتی می‌توانید جادوگری كنید.

قدیمی اما به درد بخور

 یك روش قدیمی دیگر كه هنوز توانایی خودش را در لاغرتر نشان دادن شما از دست نداده، انتخاب لباسی با راه‌های عمودی است. بلوز یا پیراهنی با راه‌های عمودی شما را لاغرتر از آنچه هستید، نشان می‌دهد. راه‌های افقی درست برعكس عمل می‌كنند و باعث می‌شوند پهن‌تر و حجیم‌تر به‌نظر برسید.

لباس هایی که شما را لاغرتر نشان میدهد

از كمربند كمك بگیرید

 بستن كمربند پهن روی بلوز یا پیراهن باعث می‌شود گودی كمر كاذبی برای شما به‌وجود آید و باوجود چاقی در این ناحیه، كمر باریك به‌نظر برسید. پس از كمربند پهن غافل نشوید و برای ایجاد گودی كمر و نشان دادن اندامی متناسب‌تر بهره ببرید.

باهوش باشید

 خیلی از ما از چاقی موضعی رنج می‌بریم مثل چاقی در ناحیه شكم یا چاقی در ران پا و حتی بازوها. برای كسانی كه چاقی موضعی دارند، پیشنهاد می‌كنیم در این نواحی از رنگ تیره استفاده كنند. مثلا برای كسانی كه چاقی موضعی در ران پا دارند بهتر است از دامن یا شلوار مشكی استفاده كنند. كسانی كه در ناحیه شكم چاق هستند، از انتخاب بلوزهای رنگ روشن پرهیز كنند. صاحبان بازوهای چاق هم دور انواع تاپ خط بكشند و بلوزهای آستین سه ربع را به سبد خرید خود اضافه كنند.

برنزه شوید

رنگ‌ تیره پوست در لاغرتر نشان دادن و پوشاندن چاقی‌ها می‌تواند موثر باشد. برنزه كردن پوست به شما كمك می‌كند تا لاغرتر و جمع و جور به‌نظر برسید. اگر فرصت استخر و دریا ندارید یا ترجیح می‌دهید پوست خود را به‌خطر بیندازید، از كرم‌های برنزه كننده كمك بگیرید مثلا وقتی پیراهن یا دامن پوشیده‌اید، برنزه كردن پا باعث می‌شود پاهای شما لاغرتر و كشیده‌تر به نظر برسند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه