موج حراجی‌ها آغاز شده تا شب عید، تا همان لحظه‌ كه آدم‌ها شتابان طول و عرض خیابان‌ها را طی می‌كنند آخرین جامانده‌ها را هم بخرند و برای سال تحویل به خانه برسند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: موج حراجی‌ها آغاز شده تا شب عید، تا همان لحظه‌ كه آدم‌ها شتابان طول و عرض خیابان‌ها را طی می‌كنند آخرین جامانده‌ها را هم بخرند و برای سال تحویل به خانه برسند. این هیاهو آنچنان جذاب است كه همه دوست دارند، سهمی داشته باشند، چیزی بخرند و حتما شما هم وسوسه شده‌اید كه در همین روزها به مراكز خرید بروید و از این موج حراجی بهره ببرید اما اگر می‌خواهید خرید مفید و به درد بخوری داشته باشید كه شیرینی آن تا مدت‌ها زیر زبان‌تان باقی بماند، باید اصول خرید در حراجی را بلد باشید. كار سختی نیست، اگر كمی به خرید عشق بورزید، به سرعت یاد می‌گیرید و به كارتان می‌آید.

قانون اول: از خانه شروع كنید

شلوغی و ازدحام این روزهای خیابان‌ها و مراكز فروش باعث می‌شود، تمركزتان را برای خرید خوب و مناسب از دست بدهید. با وارد شدن به اولین مركز خرید، احساس می‌كنید وارد میدان رقابتی شدید كه سرعت برای برنده شدن اهمیت دارد ولی این طور نیست. خرید باكیفیت بیشترین اهمیت را دارد و برای اینكه تمركزتان را از دست ندهید، باید در آرامش خانه فهرستی تهیه كنید؛ فهرستی از چیزهایی كه احتیاج دارید مثل شلوار مشكی، جوراب شلواری و... .

ضمانت یك ساله برای كمد لباس‌تان (اسفند)

پیشنهاد ویژه: بد نیست به عیدی‌هایی كه باید بدهید فكر كنید. شاید در چرخ زدن‌ها بتوانید با قیمت مناسب عیدی‌های خود را هم پیدا كنید. بنابراین فهرستی هم از افرادی كه باید عیدی بدهید، فراهم كنید و در خرید همراه داشته باشید.

قانون دوم: مدیریت اقتصادی داشته باشید

بودجه‌ای كه می‌خواهید برای خرید خود اختصاص دهید را پیش از شروع خرید تعیین كنید. هر مركز خریدی كه بروید، دنیای رنگارنگی پیش روی شماست. اصلا عجیب نیست اگر اختیار جیب‌تان را از دست بدهید؛ حتی كسی نمی‌تواند شما را سرزنش كند اما برای اینكه در پایان روز خرید، از آخرین پیامك بانك دچار عذاب وجدان نشوید و كار به گریه ختم نشود، پیش از شروع خرید حساب‌تان رابا خودتان صاف كنید.

پیشنهاد ویژه:  مبلغی كه برای خرید اختصاص دادید، در كارت بانكی مجزایی بریزید و فقط كارت مورد نظر را همراه ببرید. در این صورت كنترل بودجه شما تضمین شده است.

قانون سوم: گرفتار مد نشوید

تمام مانتو، بلوز، دامن، شلوار و سایر لباس‌هایی كه در شماره‌های مختلف مجله درباره آن حرف زدیم و به عنوان مد بازار معرفی كردیم، این روزها در فروشگاه‌ها پر است. همه آنچه در این ماه‌ها دل‌تان خواسته را می‌توانید با قیمت‌های پایین‌تر بخرید اما دچار این اشتباه نشوید. پایان فصل، پایان عمر این لباس‌هاست. انتخاب‌های شما باید انتخاب‌های كلاسیك و ماندگاری باشد تا خرید شما زود اعتبارش را از دست ندهد.

ضمانت یك ساله برای كمد لباس‌تان (اسفند)

فهرست لباس‌های كلاسیك و بی‌تاریخ انقضایی را كه باید در كمد هر خانمی باشد برای شما فراهم كردیم:

شلوار مشكی راستا/ كفش مشكی یا قهوه‌ای ساده با پاشنه سه تا پنج سانتیمتر/ مانتو كتی تك رنگ و بدون طرح و نقش/ بلوز شومیز ساده با رنگ دلخواه شما و با جنس لطیف مناسب برای چهار فصل / دامن فون یا راستا با رنگ منعطف در ست مثل خاكستری، كرم بژ/ كیف مشكی در سایز متوسط ترجیحا با چند مدل دسته كه در موقعیت‌های مختلف قابل استفاده باشد/ شلوار جین راستا به رنگ آبی كلاسیك جین.

قانون چهارم: سراغ برندها بروید

حراج فرصت خوبی برای خرید از برندهاست. اگر فهرست خرید بلند بالایی ندارید و نیازهای شما به چند كالای خاص محدود می‌شود، سراغ برندهای شناخته شده بروید كه تضمینی برای كیفیت كالای آنها وجود دارد. در روزهای عادی خرید از برخی برندها به بودجه خاصی نیاز دارد ولی در روزهای حراج، خرید از آنها مناسب‌تر می‌شود. البته بهتر است از فهرست پیشنهادی در قانون سوم خرید كنید.

پیشنهاد ویژه: كفش نمونه بسیاری خوبی برای این انتخاب است چون كفش خوب موهبت بزرگی است. اغلب خانم‌ها از ناراحتی و آزاردهنده بودن كفش‌های ارزان قیمت می‌نالند و حراج زمان خوبی برای حل این مشكل است.

ضمانت یك ساله برای كمد لباس‌تان (اسفند)

قانون پنجم: هر حراجی خوب نیست

اگر در حراج به محصولات آرایشی و بهداشتی برخورد كردید، هیجان زده نشوید. قانون كلی می‌گوید محصولات آرایشی و بهداشتی شامل حراج نمی‌شوند، مگر اینكه به تاریخ انقضای خود نزدیك شده باشند یا این حراج توسط شركت برنامه‌ریزی شده باشد. برای همین با تحقیق بیشتری دست به خرید بزنید. خرید محصولات بهداشتی اغلب به شكلی است كه به شما توصیه می‌كند، با خرید دو محصول، كالای سومی هدیه بگیرید.

پیشنهاد ویژه: محصولات آرایشی بهداشتی را از فروشگاه‌های معتبر یا داروخانه‌ها بخرید. در این مورد بهتر است دست و دلبازانه خرج كنید چون مراقبت از پوست شما محسوب می‌شود كه تا آخر عمر با شماست.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه