ورود كارشناسان طراحي لباس، به عرصه توليدپوشاک كمك بزرگی به همه ماست چون در انتخاب‌هاي‌مان در ویترین مغازه‌ها با لباس‌هايي روبه‌رو هستيم كه ايده‌های خلاقانه‌ دارند و اصول طراحی در تولید آنها به کار رفته است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: ورود كارشناسان طراحي لباس، به عرصه توليدپوشاک كمك بزرگی به همه ماست چون در انتخاب‌هاي‌مان در ویترین مغازه‌ها با لباس‌هايي روبه‌رو هستيم كه ايده‌های خلاقانه‌ دارند و اصول طراحی در تولید آنها به کار رفته است؛در نتیجه به‌مراتب راحت‌تر و كاربردي‌تر خواهد بود؛ مهم‌تر اینکه ظاهري شكيل‌تر و فاخرتر به شما مي‌دهند چون تك‌تك برش‌ها و دوخت‌ها براساس اصول  کار شده‌اند. اينها نمونه‌هايی از مانتوهاي طراحان هستند كه ست تابستاني جذابي را تشكيل مي‌دهند.

در دوخت اين مانتو از پارچه لنين استفاده شده؛ پارچه نخي خنكي كه براي انتخاب‌هاي تابستاني گزينه مناسبي است. نوع برش اين مانتو باعث مي‌شود بلندتر و كشيده‌تر به نظر برسيد. مانتو پيشنهادي ما كه از طرح‌هاي ريس است و به خانم‌هايي توصيه مي‌شود كه چاقي موضعي در ناحيه پا دارند. فرم كمركرستي مانتو در بالاتنه و گشاد شدن آن در پايين تنه مي‌تواند هر خانمي را يك سايز باريك‌تر نشان دهد.

خنک بپوشید!

به خانم‌ها توصيه مي‌كنيم كه یک كيف رنگ روشن ساده براي روزهاي تابستاني داشته باشند. حتي اگر مانتو رنگ روشن به تن نداشته باشيد يك كيف سفيد یا آبی مي‌تواند حال و هواي تابستاني براي شما ايجاد كند. انتخاب شما مي‌تواند یک كيف چرم يا پارچه‌اي باشد. تفاوت اين دو در نحوه شست‌وشو است؛ كيف چرم نيازمند خشكشويي است و كيف پارچه‌اي را مي‌توانيد در خانه بشوييد. براي اين كار از ماشين لباسشويي استفاده نكنيد چون پارچه سفيد كيف را چرك‌مرده مي‌كند.

خنک بپوشید!

اگر شما اهل رفت و آمدهاي مداوم هستید و ساعات طولاني بيرون از خانه به سر مي‌بريد، بيش از هر چيز به يك كفش راحت احتياج داريد؛ كفشي با كفي طبي و سطح پارچه‌اي منفذ‌دار كه جلوي نفس كشيدن پا را نگيرد. براي داشتن چنين كفشي لازم است كمي بيشتر هزينه كنيد تا از برندي مطمئن و شناخته‌شده خريد كنيد. برندهايي مثل اسكيچر و نايك مي‌توانند چنين كفشي را در اختيار شما قرار دهند. هنگام خريد سراغ رنگي مثل خاكستري يا سفيد برويد كه با ست‌هاي مختلف قابل استفاده باشند.

خنک بپوشید!

از تركيب سفيد و آبي استفاده شده در مانتو براي كامل كردن ست‌تان استفاده كنيد. يك شال خنك نخي با تركيب سفيد و آبي مي‌تواند به شما كمك كند. حتي اگر عادت به روسري داريد، در چنين ستي از آن استفاده نكنيد؛ چون لنين پارچه بافت‌درشت و اسپرتي به حساب مي‌آيد و بايد آن را با گزينه‌هاي اسپرت ست كنيد.

خنک بپوشید!

بلند بودن اين مانتو دست شما را براي انتخاب شلوار باز مي‌گذارد؛ يك لگ مشكي ساده یا شلوار جین گزينه خوبي است اما دقت كنيد در اين فصل سراغ نمونه نخي برويد و از نمونه‌هايي با درصد نايلون بالا خودداري كنيد چون مي‌توانند باعث حساسيت‌هاي پوستي شوند. در روزهاي گرم، پوست بدن مستعد چنين مشكلاتي است.

خنک بپوشید!


انتخاب روز

 مانتوهايي كه تركيب پارچه و تور هستند، بخشي از مد امسال محسوب  شده و در كارهاي طراحان مختلف ديده مي‌شوند؛ ما نمونه‌اي از ريس را براي شما انتخاب كرديم چون يك مانتو كاربردي محسوب مي‌شود. داشتن جيب‌هاي بزرگ و جادار، مزيتي است كه مادرانی که بچه‌هاي كوچك دارند به خوبي درك مي‌كنند. از ويژگي‌هاي ديگر اين مانتو، شالي بودن سرتاسر جلوي مانتو است؛ چون به بسته نگه داشتن جلوی مانتو كمك زيادي مي‌كند. مهم‌ترين نكته هم رنگ تابستاني آن است كه به شما فرصت ست كردن با دايره گسترده‌اي از رنگ‌ها را مي‌دهد.

خنک بپوشید!

براي اين ست، شلوار راسته يا فيت‌كات به رنگ سفيد يا كرم مشابه مانتو را به شما پيشنهاد مي‌كنيم چون با انتخاب رنگ مشابه براي مانتو و شلوار دست‌تان باز است تا با رنگ‌هاي مختلف كفش و روسري، ست‌هاي متنوع با يك مانتو بسازيد. نزديك بودن رنگ مانتو به رنگ شلوار راه رسيدن شما به ست‌هاي شيك و متفاوت است.

خنک بپوشید!

كفش‌هاي چرمي براي اين فصل پيشنهاد نمي‌شوند چون نمونه‌هاي موجود در بازار از چرم مصنوعي هستند و اجازه نفس كشيدن به پا نمي‌دهند؛ درنتيجه گرماي زيادي داخل كفش توليد شده و باعث ايجاد احساس گرما در كل بدن مي‌شوند. كفش‌هاي پارچه‌اي كه امسال مد شده‌اند، انتخاب خوبي براي حل اين مشكل هستند. در دوخت اين كفش‌ها از پارچه‌هاي نخي يا تور استفاده شده؛ درنتيجه تبادل هوا به راحتي صورت مي‌گيرد. داشتن لژ هم مزيت ديگر اين كفش‌هاست؛ چون از كمردرد ناشي از پياده‌روي و بلند كردن و نشاندن بچه‌ها تا حدودي جلوگيري مي‌كند.

خنک بپوشید!

در چنين ستي، دست‌تان براي انتخاب رنگ كيف باز است؛ يك كيف چرم قهوه‌اي یا يك كيف سفيد پارچه‌اي یا يك كيف كرم چرمي و حتي يك كيف به رنگ شال‌تان به زيبايي ست شما كمك مي‌كند. يادتان باشد، اين روزها ست كردن شال و كيف، بيشتر از كيف و كفش به شيك شدن ست شما كمك مي‌كند. براي اين ست كه قرار است در روز آن را بپوشید سراغ كيف‌هاي دسته كوتاه نرويد چون جابه‌جايي مداوم اين كيف‌ها باعث فشار به دست و درد گردن مي‌شود.

خنک بپوشید!

دليل انتخاب رنگ سبز براي شال، ويژگي‌هاي خاص اين رنگ است:

خنک بپوشید!

1- شیکی موجود در ذات رنگ سبز در رنگ‌هايي مثل نارنجي، زرد و. . . وجود ندارد و بايد با انتخاب ظريف بقيه اجزای ست، شيكي را خلق كنيد.

2- اين رنگ با رنگ پوست غالب ما ايراني‌ها كه گندمي است، هماهنگي دارد.

3- اگر اهل آرايش كردن نيستيد، از شال‌هاي رنگ روشن استفاده نكنيد؛ چون صورت شما را رنگ‌پريده‌تر نشان مي‌دهند؛ در مقابل رنگ‌هايي مثل اين سبز، به چهره شما رنگ مي‌دهند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه