این زیورآلات دست‌سازند و زاییده ذهن امیرحسین رحیمی یگانه، گرافیست جوانی كه در كنار كار گرافیك به‌دنبال علاقه همیشگی‌اش به دنیای اكسسوری، هنر خوشنویسی و گرافیك را که همه را با هم درآمیخته و محصولاتی خلق كرده كه موضوع این مطلب ما شده است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - ساقی بیاتین: این زیورآلات دست‌سازند و زاییده ذهن امیرحسین رحیمی یگانه، گرافیست جوانی كه در كنار كار گرافیك به‌دنبال علاقه همیشگی‌اش به دنیای اكسسوری، هنر خوشنویسی و گرافیك را  که همه را با هم درآمیخته و محصولاتی خلق كرده كه موضوع این مطلب ما شده است.

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

شكل و فكر هنر ایرانی

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

امیرحسین رحیمی یگانه بعد از چند سال فعالیت در ساخت زیورآلات تصمیم گرفت به برند لیقه، بخش تازه‌ای را اضافه كند تا بتواند در كنار زیورآلات محصولات دیگری تولید كند. او به شكل‌گیری لیقیسم اشاره می‌كند و می‌گوید: «لیقیسم شكل و فكر هنر ایرانی را از شكل و فكر هنر غرب متمایز می‌كند و شما تایپوگرافی ایرانی و فرم جدید ایرانی را در كارهایش مشاهده می‌كنید.»


از چاپخانه شروع شد

امیرحسین رحیمی یگانه صاحب برند لیقه است؛ برندی كه به گفته خودش مبنای تولد محصولات احساس است. او که متولد 1356 است و اولین‌بار با طراحی و ساخت گوشواره‌های حروف در دنیای هنر و زیورآلات درخشید، ورودش به دنیای هنر و دست‌ساخته‌ها به 13 سال پیش برمی‌‌گردد كه در چاپخانه پدر كارهای گرافیكی انجام می‌داد و حالا 3 سال است كه با تكیه بر تجربه آن روزها، دانش گرافیك و هنر تایپوگرافی را با هم تلفیق كرده و در قالب محصولات مختلف عرضه می‌كند.


به دو دلیل لیقه شاخص‌ شد

امیرحسین رحیمی یگانه، دلیل شاخص بودن كارهای خود در میان سایر برندهای زیورآلات را ایده‌ای می‌داند كه در شروع كار به مردم معرفی كرد. او خالق گوشواره‌های حروف است كه با استقبال زیادی روبه‌رو شد. او در ادامه این كار كوشید محصولاتی طراحی كند كه در كنار هنر و زیبایی، جنبه كاربردی دارند. یكی از ویژگی‌های آثار این طراح، تایپوگرافی به‌صورت سه بعدی است. رحیمی یگانه برای اجرایی كردن این ایده، از تكنیك برش و خم استفاده كرده كه در آن زیورآلات یكپارچه و بدون جوش ساخته می‌شوند.


 تك دل وامونده

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

این هم یك هدیه ویژه به عشق‌تان. اگر می‌خواهید به همسر خود هدیه دهید به انتخاب این گوشواره تك دل كه حرف دال در دل لام طراحی شده، فكر كنید. این را هم یادتان باشد كه این گوشواره از جنس برنز است.  اگر زیاد اهل تجملات نیستید حتما می‌توانید به این گردنبند ساده ولی پرمعنا فكر كنید.


قاشق و چنگال

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

اگر به طرح‌های جالب و تك علاقه دارید، می‌توانید به انتخاب این گوشواره فكر كنید. حق با شماست این گوشواره بزرگ است، اما لازم نیست نگران وزن آن باشید چون از برنز سبك در تولید آن استفاده شده است. ساخت ظریف ویژگی اغلب آثار لیقه است.


اسپرت‌پوشان می‌پسندند

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

اگر اهل گوشواره انداختن نیستید و گوش‌تان سوراخ نیست، می‌توانید به این مدل گوشواره‌ فكر كنید. طراحی این گوشواره به گونه‌ای است كه برای بیشتر موقعیت‌های اسپرت و نیمه‌رسمی قابل استفاده است.


قاشقی با دو بال فرشته

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

باز هم پای خانم‌هایی كه به وسایل خانه علاقه دارند، در میان است. این قاشق زیبا از جنس برنز طلایی است كه با دو بال فرشته تزئین شده و یكی از حسن‌های این قاشق چای‌خوری آن است كه دیگر مشكل جا ندارد و می‌توانید آن را بر لبه استكان‌ خود جای دهید.


دلاویز صلح

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

برند لیقه به گردنبندهایی با طرح سه‌بعدی دلاویز می‌گویند. این هم یكی از دلاویزهای لیقه است كه اگر این طرح‌ها را می‌پسندید به انتخاب این گردنبند فكر كنید. این دلاویز صلح الهام گرفته از هنر خوشنویسی است كه فقط با خم و برش به این شكل درآمده و زیبایی چشم‌نوازی دارد.


انگشتری با بال

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

همان‌طور كه می‌بینید این انگشتر با الهام از طرح بال فرشته ساخته شده است. ظرافت ساخت و لطافت طرح این انگشتر تحسین هر خانم باسلیقه ایرانی را برمی‌انگیزد و پیشنهاد می‌كنیم آقایان برای خرید كادو این گزینه را جدی بگیرند.


دلاویز فروهر

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

در این دلاویز زیبا  از برنز استفاده شده كه با رنگ طلایی كه روی آن‌ كار شده زیبایی‌اش را دو چندان كرده‌ است. اسم این دلاویز فروهر است كه به‌صورت یكپارچه،  بدون جوش و با تكنیك برش و خم یك صفحه تخت ساخته می‌شود.


یك پیشنهاد ویژه

گپی با امیرحسین رحیمی یگانه و چرخی در دنیای هنرش

یك پیشنهاد ویژه برای شما كه خیال دارید به نزدیك‌ترین دوست‌تان به مناسبت تولدش یك یادگاری كوچك هدیه دهید. شما می‌توانید به این انگشتر با حروف اسم فكر كنید. زیورآلات حروف در قالب انگشتر در بازار رایج است اما نمونه‌های انگشتری‌ آن تازگی خوشایندی دارند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه