لیلا بلوکات از سوي انجمن حمايت از بيماران‌ ام‌اس به عنوان سفیر سلامت جهاني ‌ام‌اس منصوب شد. اين بهانه‌اي شد تا نگاهي به ديگر انتخاب‌هاي ليلا بيندازيم و ببينيم چقدر الفباي خوش‌پوشي را بلد است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - ماهور نبوی نژاد: شما لیلا بلوکات را از بازی در فیلم‌هایی چون «آقا یوسف»، «اخراجی‌ها» و«حضرت یوسف» می‌شناسید ولی برای کسانی که این سال‌ها با بیماری‌های سختی چون   ‌ام‌اس درگیر بودند، لیلا بلوکات یک فرشته مهربان است که حمایت این بیماران را به فعالیت‌های هنری‌اش اضافه کرده و به همین دلیل از سوی انجمن حمایت از بیماران‌ ام‌اس به عنوان سفیر سلامت جهانی ‌ام‌اس منصوب شد. این بهانه‌ای شد تا نگاهی به دیگر انتخاب‌های لیلا بیندازیم و ببینیم در کنار قلب مهربان و عواطف انسان دوستانه‌اش چقدر الفبای خوش‌پوشی را بلد است.

تکنیک ساده

لیلا بلوکات در گروه کسانی قرار می‌گیرد که صورت مستطیلی کشیده دارد. این افراد باید با تکنیک‌های مختلف صورت‌شان را به فرم بیضی که شکل کامل صورت به شمار می‌آید، نزدیک کنند. روش لیلا برای این کار استفاده از کلاه و سربند‌های مختلف است. با این تکنیک ساده اما کاربردی بخشی از ارتفاع پیشانی پوشانده و از کشیدگی صورت کم می‌شود. اگر شما هم صورت کشیده استخوانی با بینی قلمی دارید، توصیه این بازیگر جوان را جدی بگیرید و بیشتر از انواع کلاه‌ها و سربندها استفاده کنید؛ البته این هماهنگی باید با سبک لباس انتخابی شما باشد. در ترکیب شال با کلاه، هیچ وقت شال را محکم دور گردن خود نبندید و مانند شیوه لیلا در عکس از مدل آزاد استفاده کنید چون چهره بیش از اندازه گرفته می‌شود.

نگاهي به لباس‌هاي سفير سلامت جهاني‌ ام‌اس

ورزشکار هنرمند

لیلا علاوه بر توانایی‌های هنری‌اش، یک ورزشکار حرفه‌ای است. او عضو تیم والیبال هنرمندان است و ورزش‌هایی مثل سوارکاری و اسکی را دنبال می‌کند؛ به همین دلیل بازیگر فعال کشورمان، اندامی متناسب دارد که دست او را  در انتخاب لباس باز می‌گذارد.

 لیلا بلوکات لازم نیست به لباس‌هایی فکر کند که او را بلندتر و لاغرتر نشان دهد یا چاقی موضعی او را بپوشاند؛ البته تجربه نشان می‌دهد لیلا به لباس‌های کمر باریک و برش‌دار علاقه بیشتری دارد و در انتخاب‌هایش سراغ مانتوهای گشاد با برش آزاد نمی‌رود. این انتخاب‌ها برای کسی که اندام متناسبی دارد، هوشمندانه است؛ به دلیل همین انتخاب‌ها، لیلا در میان همکارانش به عنوان شخصیتی با وقار و با اصول شناخته می‌شود.

اشتباه کوچک‌تر

لیلا 34 ساله، در موقعیت‌های مختلف با لباس‌های اسپرت، رسمی و حتی ورزشی دیده می‌شود ولی این اصل را به خوبی بلد است که باید با توجه به شرایط سبک لباس پوشیدن را عوض کند. به همین دلیل در برنامه‌های رسمی بیشتر با مانتوهای کتی و روسری یا شال‌هایی که سعی می‌کند به شیوه متفاوتی ببندد، دیده می‌شود. حلقه کردن روسری دور گردن یا گره کردن شال در یک طرف صورت، انتخاب‌های محبوب لیلا در مراسم مختلف هستند که به رسمی‌تر شدن ست او هم کمک می‌کنند اما آیا با فرم چهره او هماهنگی دارند؟

باید گفت نه؛ چون این شیوه بستن شال یا روسری موجب می‌شود کشیدگی صورت لیلا بیشتر به چشم بیاید و حتی مهربانی‌های چشم و چهره‌اش را بپوشاند. او اگر به جای شال‌های به هم پیچیده  از شال ساده استفاده کند، همان لیلای مهربان و دلسوز بیماران به چشم می‌آید. برای لیلا و سایر خانم‌هایی که صورت کشیده دارند، توصیه می‌کنیم سراغ شال‌های آهار‌دار یا چروک بروند. این مدل شال‌ها چون لخت نیستند و روی سر نمی‌خوابند، به جای تشدید خطوط کشیده دو طرف صورت آن را محوتر نشان می‌دهند. این افراد باید از مدل پیچاندن شال دور گردن هم خودداری و به انداختن یک طرف شال روی شانه اکتفا کنند.

نگاهي به لباس‌هاي سفير سلامت جهاني‌ ام‌اس

تغییر خوشایند

در یکی، دو سال اخیر لیلا بلوکات، مدل ابروهایش راعوض کرده؛ او حالا به جای ابروهای هشتی شکسته، ابروهایی پهن و صاف دارد که هماهنگی بیشتری با فرم صورت او دارد. این تغییر باعث شده لیلا چند سالی جوا‌ن‌تر به نظر برسد؛ مثل اغلب دختر خانم‌های جوانی که این اشتباه را می‌کنند، ابروهای هشتی نازک باعث بالا رفتن سن می‌شود و در مقابل ابروهای پهن می‌تواند شما را جوان‌تر نشان دهد.

پیشنهاد ویژه

بهترین سبک لباس پوشیدن برای  لیلا و افرادی شبیه او لباس‌های ساده و کلاسیک با آرایش بسیار ملایم است. این افراد زیبایی طبیعی دارند که بهتر است با انتخاب ست لباس‌های شلوغ، ترکیب ناموزون رنگ‌ها وآرایش‌های چند لایه آن را خراب نکنند. این بازیگر جوان اگر سراغ انتخاب‌های کلاسیک مثل مانتو کتی، شلوار راسته، یک شال نخی بلند با کفش آکسفورد چرمی برود، می‌تواند یکی از خوش‌پوش‌ترین و خوش‌استایل‌ترین ستاره‌های سینمای کشور باشد. انتخاب‌های ساده و ظریف به لیلا کمک می‌کند خطوط شکسته چهره‌اش را نرم‌تر نشان دهد و در نتیجه مهربان‌تر و صمیمی‌تر به نظربرسد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه