در دنیای مد لباس، اغلب آدم‌های چاق و سایز بزرگ نادیده گرفته می‌شوند. انگار این افراد محكوم شده‌اند كه همیشه لباس مشكی بپوشند تا برای مخاطبان بصری خود خطای چشم ایجاد كرده و از نظر جسم ابعاد كوچك‌تری ارائه دهند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: در دنیای مد لباس، اغلب آدم‌های چاق و سایز بزرگ نادیده گرفته می‌شوند. انگار این افراد محکوم شده‌اند که همیشه لباس مشکی بپوشند تا برای مخاطبان بصری خود خطای چشم ایجاد کرده و از نظر جسم ابعاد کوچک‌تری ارائه دهند.

البته این اصل درست است و رنگ‌های تیره سایز کوچکتری از فرد را به نمایش می‌گذارند چون مرز بین رنگ‌های تیره و محیط اطراف به دلیل غلظت رنگ کاملا واضح است، اما آنچه درباره تاثیر رنگ تیره گفته شد، دلیل خوبی برای سیاه‌پوشی افراد چاق نیست. کارشناسان ست، راه‌حل‌هایی دارند تا این گروه هم بتوانند از دنیای رنگارنگ لباس‌ها بهره‌مند شوند.

پیشنهادی پرکاربرد

چاقی ؛ فرصتی برای خوش‌تیپی

در تصویر مقابل از رنگ یشمی- که درواقع سبزی است که تیرگی به آن افزده شده- در کنار رنگ طوسی استفاده شده و ترکیبی به‌درد بخور فراهم کرده است. این ترکیب به دلیل تیرگی نیاز ما را در قسمت بالاتنه تامین کرده است. استفاده از رنگ سورمه‌ای هم در قسمت پایین‌تنه به کامل کردن ست کمک کرده است. رنگ سبز کفش اثبات می‌کند مبنای کلی ست ما براساس این رنگ است. اگر بخواهیم از رنگ‌های شارپ در یک ست سایز بزرگ استفاده کنیم، کفش بهترین فرصت را به ما می‌دهد و هوشمندانه‌ترین انتخاب است.


این آقای با وقار

در تصویر (ست کت و شلوار مشکی با پیراهن صورتی) با ستی رسمی مواجه‌ایم. بدون شک رسمی‌ترین حالت ممکن برای کت و شلوار استفاده از پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی است اما در این ست به دلیل سایز بزرگ صاحب ست بهتر است رنگ دیگری را جایگزین سفید کنیم. شاید این تصور برای‌تان پیش بیاید که رنگ صورتی هم رنگی روشن است و استفاده آن در سایز بزرگ طبق گفته‌های قبلی نادرست است اما وجود کت و شلوار مشکی این معادله را برهم می‌زند.

چاقی ؛ فرصتی برای خوش‌تیپی

مشکی یعنی تیره‌ترین حالت ممکن و این حالت به ما اجازه می‌دهد که از رنگ‌هایی به‌نسبت روشن‌تر هم استفاده کنیم. درواقع می‌توان گفت مبحث تضاد رنگی کمک شایان توجهی در این بخش به ما می‌کند.  هنگامی که از کت و شلوار و پیراهن استفاده می‌کنیم بخش بیشتری از آناتومی (بدن) ما را کت و شلوار پوشش می‌دهد اما اگر پیراهنی پوشیده باشید که علاقه ویژه‌ای به آن دارید، می‌توانید با استفاده از یک پوشش که دقیقا هم‌رنگ پیراهن‌تان است توجه سایرین را به سوی پیراهن خود جلب کنید و کت و شلوار را از سادگی و یکنواختی درآورید.


اسپرت و راحت

چاقی ؛ فرصتی برای خوش‌تیپی

در این تصویر رنگ قالب ست، زرشکی تیره است که در قسمت بالاتنه استفاده شده. در پایین‌تنه هم از رنگ آبی تیره استفاده شده است. این مجموعه ترکیبی از دو تکنیک تضاد و تیرگی است و درنهایت رنگ مشکی کاپشن مهر تاییدی بر نیمه‌رسمی بودن ست ماست.


دردسرهای چاقی

مهم‌ترین دلیلی که هر کدام از ما آرزو می‌کنیم روزی از شر این اضافه وزن رها شویم و اندامی متناسب داشته باشیم، محدودیت در انتخاب پوشاک است. دست‌مان باز نیست تا هر لباسی را انتخاب کنیم و بپوشیم اما کارشناسان لباس می توانندراه حل‌های خوبی پیش روی شما بگذارند. آنها به شما نحوه ست کردن و ترکیب لباس را نشان می‌دهند تا هم لباسی شیک و فاخر به تن کنید و هم خود را لاغرتر و باریک‌تر نشان دهید.

چاقی ؛ فرصتی برای خوش‌تیپی

نمونه لباسی که در عکس بالا می‌بینید،  انتخاب اغلب آقایان با اضافه وزن است. با توجه به اینکه چاقی آقایان اغلب در ناحیه شکم است، شما با عوض کردن انتخاب‌های خود می‌توانید  صاحب تیپی متفاوت شوید. تفاوت در عکس‌ها به وضوح معلوم است.

 2 ست دیگر توسط کارشناسان لباس انتخاب شده  اما همان فرد به مراتب لاغرتر و خوش پوش‌تر به نظر می‌رسد. مشکی‌پوشی ساده ترین راه حل برای فرار از چاقی است اما روشی هوشمندانه نیست و بهتر است از توصیه کارشناسان بهره‌مند شوید.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه