سوزن‌دوزی بلوچستان عنوان مجموعه‌ تازه‌ای از زیورآلات «مریم مقیسه» است؛ زیورآلاتی كه با نخ و سوزن جای خودشان را میان علاقه‌مندان به هنر ایرانی باز كردند. در این مجموعه، مریم مقیسه، طراح جوان این زیورآلات نگاه تازه‌ای به هنر اصیل ایرانی دارد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: سوزن‌دوزی بلوچستان عنوان مجموعه‌ تازه‌ای از زیورآلات «مریم مقیسه» است؛ زیورآلاتی كه با نخ و سوزن جای خودشان را میان علاقه‌مندان به هنر ایرانی باز كردند. در این مجموعه، مریم مقیسه، طراح جوان این زیورآلات نگاه تازه‌ای به هنر اصیل ایرانی دارد. او سوزن‌دوزی كه روی لباس‌های این منطقه رواج داشته را دست‌آویزی برای ساخت زیورآلات كرده است.  امروزه، تنوع در طرح و رنگ زیورآلات آنقدر زیاد است كه گاهی انتخاب را با همه زیبایی‌هایش سخت می‌كند اما مطمئنا میان شما كسانی هستند كه دوست دارند از زیورآلاتی خاص و اصیل استفاده كنند. «میم» برندی است كه می‌تواند با محصولاتش پاسخگوی این سلیقه‌ها باشد. بهتر است داستان این خلاقیت را از زبان مریم مقیسه بشنوید.

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

از تار و پود پارچه تا دنیای زیورآلات

من كارم را با زیورآلات مختلف شروع كردم و هرچه به ذهنم می‌رسید و دوست داشتم همان لحظه درست می‌كردم. اما زمانی شد كه تصمیم گرفتم به طرح‌ها و ایده‌هایی كه گوشه‌گوشه ذهنم را پر كرده بودند، جان ببخشم؛ برای همین سراغ تار و پودهای نخی پارچه‌ها رفتم آن هم از نوع سوزن‌دوزی بلوچستان. طولی نكشید ایده سوزن‌دوزی به شكل دستبند، گردنبند و گوشواره كه هر كدام دنیای خودشان را دارند در بین مردم زنده شد. شاید استقبال دوستان و آشنایان و حتی افرادی كه خیلی اتفاقی این زیورآلات را می‌دیدند، باعث شد من این كار را ادامه دهم. به هر حال نتیجه همه این تشویق‌ها این شد كه تا امروز هفت سال است من همه ایده‌های ذهنی‌ام را در قالب سورن‌دوزی بلوچستان زنده می‌كنم. من در این راه یاد گرفتم برای رسیدن به اهداف‌مان احتیاج به كارهای بزرگ نیست. ما می‌توانیم با كارهای كوچك شروع كنیم و به موفقیت‌های بزرگ برسیم؛ موفقیت‌هایی كه ثمره زحمت‌ها و دسترنج خودمان است.

اولین‌بار كه به فكرم رسید

ورود من به دنیای شلوغ زیورآلات از سال 1387 بود؛ آن هم به دلیل علاقه شخصی كه به این كار داشتم. اما بعد از آن تصمیم گرفتم كارهایم را متفاوت و خاص كنم. من دنبال این بودم تا حسی ایرانی را در كارهایم زنده كنم. باید كاری می‌كردم حتی غیرایرانی‌ها هم ذوق و هنر دیرینه ایرانی را ببینند و لمسش كنند. در ابتدا كارم را با پارچه‌های مختلف ش��وع كردم ولی رفته‌رفته متوجه شدم كه پارچه‌های بلوچستان با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع زیبایی بی‌نظیری دارند؛ در نتیجه آرام‌آرام شروع كردم به بازی كردن با پارچه‌های بلوچستان. فكر می‌كنم با این كار باعث شدم این هنر سوزن‌دوزی كه ناشناخته بود را به مردم معرفی كنم.

اگر جلوه می‌خواهید...

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

اگر به طرح‌های جالب و تك علاقه دارید، می‌توانید به انتخاب این ست فكر كنید. حق با شماست این ست خیلی بزرگ است اما لازم نیست نگران وزن آن باشید چون كاملا سبك است. این گوشواره از جنس برنج و نخ است. این ست طرحی است هنرمندانه با سوزن‌دوزی بلوچستان به رنگ زرد و سرمه‌ای و سنگ گوارتز كه با ظرافت تمام آینه‌كاری شده است.


باشكوه شوید

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

همین حالا دست به كار شوید و در میان زیورآلات ریز و درشت‌تان جایی هم برای این ست ظریف باز كنید. این ست با سوزن‌دوزی بلوچستان درست شده و با سنگ یشم زیبایی‌اش تكمیل شده است. رنگ‌های شاد به كار رفته در این ست حتی ساده‌ترین لباس شما را هم با شكوه‌تر جلوه می‌دهد!


یك انتخاب اسپرت

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

در این گوشواره زیبا نخ پای ثابت كار است كه با رنگ قرمز سوزن‌دوزی شده و زیبایی آنها را دوچندان كرده‌اند. این گوشواره زیبا و سبك با نخ‌های قرمز و سنگ قرمز تزئین شده و مناسب برای دختر‌خانم‌های جوان است كه می‌توانند با یك دست لباس قرمز خوش‌رنگ ست كنند.


وقار فیروزه‌ای

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

 اگر اهل تجملات هستید، حتما به این گردنبند زیبا و ظریف فكر كنید. این گردنبند را به خاطر میناكاری فیروزه‌ای و آویز ورشوی تركمن به دخترخانم‌هایی توصیه می‌كنیم كه روحی لطیفی دارند! روی این گردنبند سرمه‌ای و قرمز چه هنگامی كه قرار است اسپرت بپوشید و چه زمانی كه می‌خواهید كاملا رسمی به نظر برسید، می‌توانید حساب کنید.


آینه های رو در رو!

آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

برای خانم‌هایی كه اهل تیپ‌های اسپرت هستند، این دستبند آبی با طراحی‌های زرد و سبز را پیشنهاد می‌كنیم؛ دستبندهایی با آیینه‌كاری‌های ظریف و رنگ‌آمیزی شاد كه جلوه خاصی روی دست شما دارند و روح شما را تازه می‌كنند.


 خاص باشید
آویز شما؛ سوغاتی از بلوچستان

یك پیشنهاد ویژه و خاص برای شما كه خیال دارید به نزدیك‌ترین دوست‌تان به مناسبت تولدش یك یادگاری كوچك هدیه دهید. شما می‌توانید به این گوشواره ظریف فكر كنید. اگر شما هم از طرفداران زیورآلات سنتی هستید می‌توانید به انتخاب این گوشواره قرمز و آبی فكر كنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه