آموزش بافت موتیف مربع
آموزش بافت موتیف مربع ویژه کاربران عزیز آرتاکاوا ...
آموزش باقت موتیف -آرتاکاوا

 
اگر بافت این موتیف رو یاد بگیرید اونوقت میتونید هرچیزی که خواستید باهاش ببافیداز شال گردن و کت تا رو تختی و کوسن و هرچیزی که دوست داشتید.

رج اول:
یک حلقه طلایی 7 تایی بزنید. (یا اینکه 7 تا زنجیره بزنید و سر و ته اون رو به هم متصل کنید تا گرد بشه). سه تا زنجیره بزنید. توی همون دونه , دوتا پایه بلند بزنید.  یک دانه جا بیندازید* در دانه بعد سه تا پایه بلند بزنید. یک دانه جا بیندازید از قسمت ستاره به بعد را تکرار کنید تاانتهای دانه ها. آخرین دانه را با شلال یا بخیه به دانه اول متصل کنید .

آموزش باقت موتیف -آرتاکاوا
الان بافت شما به این صورت هست

یعنی چهار تا گلبرگ و چهار تا فاصله زنجیره ای داره .

رج دوم:
سه تا زنجیره بزنید. * دو  زنجیره بزنید. در فاصله زنجیره ای بعدی سه پایه بلند بزنید. دو زنجیره بزنید مجدد سه پایه بلند بزنید. قسمت بعد از ستاره را در دو فاصله زنجیره ای بعد تکرار کنید. برای آخرین فاصله ی زنجیره ای دو زنجیره بزنید. سه پایه بلند بزنید. دو زنجیره بزنید. دو پایه بلند بزنید. دانهاخر را با شلال یا بخیه به سومین زنجیره از زنجیره هایی که در ابتدای رج زده بودید متصل کنید.

اکنون یک مربع کوچک دارید که شامل هشت گلبرگ و هشت فاصله زنجیره ای است. چهار تا از این فاصله های زنجیره ای ضلع مربع و چهار تای دیگر گوشه های مربع هستند.

رج سوم:
سه زنجیره بزنید(این سه زنجیره به جای یک پایه کوتاه استفاده می شود). در همان فاصله زنجیره ای که کنار زنجیره ای که اکنون زدید قرار دارد دو پایه بلند بزنید. *دو زنجیره بزنید.

در فاصله زنجیره ای بعدی که گوشه مربع می شود سه پایه کوتاه , دو زنجیره و سه پایه کوتاه بزنید. دو زنجیره بزنید. سه پایه کوتاه بزنید. قسمت بعد از ستاره را دو بار تکرار کنید. سه پایه کوتاه بزنید. دو زنجیره بزنید. سه پایه کوتاه بزنید. دو زنجیره بزنید و آن را با شلال به اولین دانه رج متصل کنید.   


رج چهارم:
سه زنجیره بزنید. در تمام فاصله ها دو پایه کوتاه و در قسمت گلبرگ ها مانند زیر ببافید. همانطور که در تصویرمی بینید قسمت سه پایه بلندی شما سه سوراخ دارد که باید در آن ببافید. شما در اولی نبافید فقط در دومی و سومی هر کدام یک پایه بلند بزنید
آموزش باقت موتیف -آرتاکاوا

در گوشه های مربع هر کدام شش پایه بلند بزنید. انتهای کار را کور کنید.   

آموزش باقت موتیف -آرتاکاوا
گردآوری از : گروه پرتال شهر مجازی آرتاکاوا
کاربران عزیز بعضی مطالب از انگلیسی به فارسی برگردان شده است خواهشمند است با ثبت نام و در قسمت افزایش اعتبار ما را در بروز بودن این بخش یاری فرمائید. با تشکر
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه