آموزش بافت شال گردن گیس, بدون میل(عکس)

آموزش بافت شال گردن گیس, بدون میل(عکس)
بافت شال گردن,شال گردن بافتنی,شال مدل گیس

قلاب بافی،آموزش شال گردن بافتنی مدل گیس،من عاشق پاییز و زمستون و شال گردن هاشو و .... کلا لباسهای زمستونیم. یک ایده جالب به ذهنم رسید که با اون یک شال گردن بافتنی درست کنم، ولی این بار بدون نیاز به میل بافتنی و وقت و کار و زحمت.... و نتیجش شده اینی که میتونید در تصاویر ببینید، یک شال گردن فوق العاده با بافتهای درشت.

البته مدتهاست که تصمیم به درست کردن اون گرفتم تا اینکه بالاخره دست به کار شدم و اونو درست کردم. من به ویژه عاشق طرح های توری کاری و قلاب بافی اونم. خوب برای اینکه بتونید اینو درست کنید باید اول مواد زیر رو آماده کنید:

2 رنگ متفاوت از کافواهای کمی ضخیم و الیاف مناسب،   باندهای لاستیکی،   قلاب دامن،  گیره چرمی.

مرحله 1

بافت شال گردن,شال گردن بافتنی,شال مدل گیس

یک رنگ از کامواهاتون رو انتخاب کرده و تکه هایی به بلندی 60 اینچ (حدود 1.5 متر)  از آن را ببرید. 8 تکه از اونها رو با یک بند لاستیکی محکم کنید تا یک بخش رو درست کرده باشید. این کار رو 3 بار باید تکرار کنید. حالا هر سه تا بخش آماده شده رو از یک گیره دامن آویزان کنید و به دیوار یا در اتاقتون وصل کنید تا راحتتر بتونید ببافی. حالا اونهارو بهم ببافید و انتهاشون رو هم با یک گیره محکم کنید. خیلی سفت نبافید. ب�� دنبال یک بافت شل و جادار هستیم.

مرحله 2

بافت شال گردن,شال گردن بافتنی,شال مدل گیس

همین کار را با رنگ دیگر هم تکرار می کنیم، ولی این بار باید هر ردیف بافته شده را به ردیف کناری ببافیم. این روند را هر بار باید تکرار کنید تا به یک ردیف 5 تایی بافته شده برسیم. هر ردیف بافته شده باید در کنار قبلی قرار گیرد.

مرحله 3

بافت شال گردن,شال گردن بافتنی,شال مدل گیس

بافت شال گردن,شال گردن بافتنی,شال مدل گیس

بعد از این کار باید انتهای اونو تر و تمیز کنید.  بندهای پلاستیکی را درآورده و گیره های بهتری جایگزین کنید. گیره را خیلی خوب و محکم به رشته بافته شده گره بزنید و چندبار هم به دور آن بپیچید تا کاملا محکم شود.  این کار را برای تمام گره ها انجام دهید.

خوب حالا بهترین و همه کاره ترین شال گردن ممکن را دارید. میتونید در روزهای خیلی سرد از اون استفاده کنید. میتونه کوتاه باشه، بلندباشه و یا هر طور  که بخواهید تزیینش کنید. اگه از اون خوشتون اومده بهتره دست به کار شید و یکیشو درست کنید.

منبع : kardasti.net
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه