مارك زوكربرگ، بنیانگذار و مدیر فیس بوك چند هفته قبل در جلسه پرسش و پاسخ عمومی‌ با پرسشی نامتعارف مواجه شد اما پاسخ او به این پرسش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. یكی از حضار در این جلسه از مارك زوكربرگ پرسید كه چرا او همواره تی‌شرتی مشابه به تن دارد؟

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - دریا بکتاش: مارك زوكربرگ، بنیانگذار و مدیر فیس بوك چند هفته قبل  در جلسه پرسش و پاسخ عمومی‌ با پرسشی نامتعارف مواجه شد اما پاسخ او به این پرسش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. یكی از حضار در این جلسه از مارك زوكربرگ پرسید كه چرا او همواره تی‌شرتی مشابه به تن دارد؟ در حالی‌كه بسیاری انتظار داشتند كه مدیر فیس بوك پاسخی طنزآمیز به این پرسش بدهد اما او خیلی جدی توضیح داد كه همواره تی‌شرتی مشابه می‌پوشد چرا كه در این حالت مجبور نیست در مورد اینكه چه لباسی بپوشد دست به انتخاب بزند.

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

او گفت: «من می‌خواهم تعداد تصمیم‌گیری‌هایی را كه به فیس‌بوك مربوط نیستند، در زندگی‌ام تا حد امكان كاهش بدهم.» البته او توضیح داد كه تعدادی تی‌شرت مشابه دارد و به همین خاطر به نظر می‌رسد كه همواره لباس یكسانی پوشیده است. او حتی گفت كه تصمیم‌گیری‌هایی مانند اینكه برای صبحانه چه چیزی بخورد هم تصمیماتی خسته‌كننده است كه نیاز به صرف انرژی دارد و او نمی‌خواهد وقتش را برای چنین مواردی تلف كند!

همین اتفاق باعث شد حواس‌ها به سمت دیگر ستاره‌ها در عرصه‌های دیگر جلب شود كه همیشه با پوششی یكسان دیده می‌شوند یا سبكی از لباس پوشیدن و نشانه‌ای خاص در ظاهرشان دارند كه همیشه با آن دیده می‌شوند. با تعدادی از این چهره‌ها چه در ایران و چه در دنیا آشنا شوید.

 شهاب حسینی: تی‌شرت میكل آنژ

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

شهاب حسینی اهل خودنمایی با پوشش‌های عجیب و غریب نیست. او یكی از ساده‌پوش‌ترین ستاره‌های ایرانی است و در این میان تی‌شرتی دارد كه بیش از بقیه دوستش دارد. تی‌شرت معروف او، مشكی است و روی آن بخشی از نقاشی معروف «آفرینش انسان»  اثر بی‌نظیر نقاش و معمار و پیكرتراش نابغه، میكل آنژ چاپ شده است. او با این تی‌شرت هم در مراسم‌های مختلف سینمایی دیده می‌شود و هم در اولین فیلم سینمایی‌اش؛ حتی عكس او با این تی‌شرت، تبدیل به پوستر ف��لم «ساكن طبقه وسط» شده است.


مارگارت تاچر: كیف دستی و مرواریدها

معروف است كه مارگارت تاچر پیش از رسیدن به قدرت، تحت آموزش ظاهرسازی از سوی خبرنگار تلویزیونی، گوردن ریس بوده است. بسیار گفته شده كه پس از این آموزش‌ها بوده كه صدای او بم‌تر و نرم‌تر شده و نحوه پوشش او ثابت شده است.  البته او همه پیشنهادهای معلمش را اجرا نمی‌كرد. به عنوان مثال او هیچ‌گاه مرواریدهای خود را، با وجود آنكه به او گفته شده بود به او ظاهری غیرشهری می‌دهد و البته كیف دستی خود را كنار نگذاشت؛ كیفی كه بعدها به نماد برخورد عبوس او با زیردستان خود بدل شد.

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

در اصل این كیف و مرواریدهای همیشگی تاچر برای بانوی آهنین، دردسرساز شد. البته در ظاهر او، سنجاق سینه هم تبدیل به یك نشانه دایمی شده بود. مدل موهای كوتاه و پوش داده شده خانم تاچر هم همیشه یكسان بود.


الویس پریسلی: یقه‌های بزرگ روی كت

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

اگر همین حالا فردی را با لباس یكدست روشن و ملیله و منجوق‌دوزی ببینید كه پاچه‌های گشادی دارد، دكمه‌های پیراهنش تا میانه باز هستند و یقه بزرگ پیراهنش روی یقه كت آمده یا به صورت ایستاده، دور گردنش را گرفته است، بی‌تردید یاد الویس پریسلی می‌افتید. سلطان راك‌اند رول، بیش از هر چیز به یقه‌های بزرگش وفادار بود. او سبك لباس پوشیدن خاص خودش را داشت و هرگز از آن عدول نكرد. او رنگ‌های تند و روشن مثل صدفی، نقره‌ای و طلایی را می‌پسندید و همیشه مدل موهای خودش را داشت؛ نوع كوپی كه به «كوپ الویس» معروف شد. همین طور پایه ریش‌های بلند و ذوزنقه‌ای، نشانه بارز ظاهر اوست.


استیو جابز: بلوز مشكی و شلوار جین

از سال 1997 كه استیو جابز به شركت اپل برگشت تا سال 2011 كه اجلش سر رسید، كسی این چهره دنیای تكنولوژی را با لباسی غیر از پیراهن مشكی یقه‌اسكی آستین بلند، شلوار جین لیوایز 501 و كفش كتانی خاكستری ندید بعد از مرگش با انتشار كتاب زندگینامه‌اش معلوم شد از طرح یونیفرم‌پوشی شركت سونی الهام گرفته و این ایده از زمان سفر به ژاپن در ذهنش بوده است.

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

او از ایسی میاكه، طراح یونیفرم شركت سونی كمك می‌گیرد تا لباس ثابتی برای خودش دست و پا كند. رئیس اپل در  كتاب زندگینامه اش توضیح می‌دهد: به این ترتیب از ایسی خواستم كه كمی از آن تی‌شرت‌های مشكی یقه 3سانتی كه من دوست داشتم برایم درست كند. او هم برایم 100 تی‌شرت آماده كرد.


 علیرضا عصار: پیراهن گشاد و تیره

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

عصار با توجه به سبك موسیقی كه در آن فعال است، لباسی را برای خود انتخاب كرده كه هم با فیزیكش متناسب بوده و هم با سبك موسیقایی‌اش هماهنگی دارد. او تقریبا همیشه یك پیراهن دست دوز با رنگ تیره و گشاد و ساده می‌پوشد. البته او از استفاده از خط فارسی و اشعار كهن روی پیراهن‌هایش استقبال می‌كند. تقریبا تا این لحظه پیش نیامده كه عصار با لباسی دیگر دیده شود. او همچنین علاقه زیادی به شال‌های مشكی برای دور گردنش دارد.


 نیما شاهرخ‌شاهی: شال رنگی

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

نیما شاهرخ‌شاهی مشخصا یكی از مدبازترین پسرهای سینماست. او علاقه زیادی به استفاده از كلاه دارد اما در میان لباس‌هایش یك شال رنگی ظریف دارد كه گویا علاقه ویژه‌ای به آن دارد. كافی است در موتورهای جست‌وجوگر نام او را سرچ کنید و عكس‌های متنوعی از او با لباس‌های مختلف ببینید كه در بیشتر آنها این شال حضور دارد. شال‌های رنگی به دلیل تنوع رنگ‌ها، می‌توانند با خیلی از لباس‌ها هماهنگ باشند خصوصا به ظاهرهای تیره‌تر، كمی رنگ هدیه می‌كنند و این نكات را شاهرخ‌شاهی به خوبی می‌داند.


مارلون براندو: كاپشن چرم و تی‌شرت تنگ

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

مرد عاصی سینما از قدرت مردانگی خود باخبر بود. او می‌دانست خیلی از طرفدارانش به دلیل فیزیك و هیكل تنومندش طرفدارش شده‌اند. بنابراین او همیشه تی‌شرت‌های تنگ سفید با آستین‌های كوتاه می‌پوشید تا اندام خود را به نمایش بگذارد. همچنین او علاقه وافری به كاپشن‌های چرمی كوتاه داشت. او حتی برای حضوردر بعضی از فیلم‌ها همین ظاهر را شرط قرار می‌داد.
 

 رضا صادقی: لباس مشكی

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

با اینكه رضا صادقی در آلبومی تلاشش را كرد كه سنت‌شكنی كند و ترانه‌ای به نام «دیگه مشكی نمی‌پوشم» را خواند، اما او از اول مشكی پوشید و مشكی‌پوش باقی ماند و به نظر می‌رسد مشكی‌پوش خواهد ماند. اگر به خانه او هم بروید، رنگ غالب، مشكی است و حتی حیوانات خانگی‌اش هم مشكی هستند! می‌گویند آدم‌هایی كه همیشه یك رنگ را در پوشش‌شان انتخاب می‌كنند، خیلی حساس و احساساتی هستند. احتمالا درباره رضا صادقی این فرضیه چندان هم بی‌ربط نیست. او همچنین همیشه یك انگشتر بزرگ با سنگ مشكی در دست دارد.


رضا یزدانی: كت چرم

آیا همه آدم‌های مشهور و موفق خلاقیت‌شان را در لباس پوشیدن ‌شان خرج می‌کنند؟

 كسی از موسیقی‌بازهای داخلی هست كه با آمدن نام رضا یزدانی او را با پوششی غیر از كت چرمی همیشگی‌اش به یاد بیاورد؟ گمان نكنیم؛ او همیشه با كت چرم نیمه بلند با یقه‌های آرشال بزرگ دیده می‌شود و گاهی حتی شلوار چرم را هم به آن اضافه می‌كند. به نظر می‌رسد این سبك لباس با سبك عمده موسیقی او یعنی راك، هماهنگی دارد. ضمنا مدل موهای او همیشه یكسان بوده است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه